U Kolářů, Vítkovice - Aldrov Tisk Email
Napsal uživatel Kolík   
SUNDAY, 31 MARCH 2013 08:06

Kalendář

 

Kudy se k nám dostanete?

Adresa: Vítkovice 401, 512 38, byt č.1

GPS: 50°41'13.445"N, 15°31'1.646"E

Trasa: Praha, R10 do Turnova, Bělá, Tatobity, Košťálov, Mříčná, Jilemnice, z Hrabačova z kruhového objezdu směr Mísečky, po cca 2 km odboč doprava směr Roudnice, pořád po hlavní až do Roudnice, tam odbočit směr Vítkovice. Projeď kolem parkoviště skiareálu Aldrov a sjeď do Horních Vítkovic. Za pravotočivou zatáčkou sestupuje prudce odbočka doprava (také šipky na AA - Apartmány Aldrov), vlevo míjíte novou zástavbu a malou roubenku, na další křižovatce doleva, druhý dům vlevo jste u nás,  napravo přes silnici ne penzion Apartmány Aldrov.

Při špatné sjízdnosti doporučuji objet údolím přes Dolní Vítkovice a odbočit za Vítkovicemi směr Rokytnice nad Jizerou. Projet kolem kostela a na křižovatce v prudké pravotočivé zatáčce odbočit směr Roudnice.

 

PRAVIDLA POBYTU

1. Ubytování: v bytě se vyspí na lůžkách celkem 10 osob. Pro přenocování si přivez spacák nebo vlastní povlečení.

2. Úklid při odjezdu: před odjezdem vyluxuj, vytři předsíň, záchod a koupelnu, umyj umyvadla a sprchu. Pokud jsi déle jak víkend, vytři vstupní chodbu až ke dveřím lyžárny. Zatáhni závěsy na terasu i na oknech. Dveře uvnitř bytu nechte pootevřeny.

3. Elektrospotřebiče: před odjezdem vyndej ze zdi varnou konvici, televizi, DVD přehrávač a rádio.

4. Odpadky: třiď odpad, je to nejen ekologické, ale i praktické. Tříděný odpad lze vyhodit v Roudnici, Hrabačově nebo v Jilemnici. Pokud je popelnice plná, je nutné odpad odvézt, popeláři nevyvezou nic, co je mimo popelnici.

5. Lyžárna: k bytu patří lyžárna č.1., vejdou se i 4 kola. Vyjímečně lze kola uzamknout do kotelny (pokud je kolo čisté). V kotelně lze sušit lyžáky, boty, je tam stále teplo.

6. Topení: topení a teplá voda jsou zajištěny ústředním plynovým topením. Kotelna je umístěna na chodbě vlevo. Před odjezdem je nutné stáhnout termostatické ventily v bytě na zámraz (vločku).

7. Parkování: před domem může parkovat pouze 1 vozidlo, i když je na ostatních místech volno. Majitelé ostatních bytů mohou přijet kdykoliv a jejich místo musí být volné. K našemu bytu patří parkovací místo třetí zleva, označené číslem 1 a samolepkou Tigi-Shu. Ostatní auta mohou parkovat v zatáčce křižovatky na Rezek. Křižovatka se nachází přímo nad chatou.

8. Sníh: v případě, že je nutné odklízet sníh, tak vždy odhrnout zcela mimo parkoviště přes ulici, nezaházet místo někomu jinému. Pokud je sněhu více, je potřeba dát vědět a objednám bagr na odklizení parkoviště.

9. Terasa: v létě i v zimě je fajn, v zimě pozor na rampouchy!!!

 

 

Kam na běžky?

Běžkařské tratě jsou upravovány přímo na Aldrově, nejbližší nástup je u dolní stanice vleku Vurmovka nebo v zatáčce silnice na Rezek. Tratě jsou pravidelně upravovány rolbou směrem na Křížlice, polní letiště Roudnice, k vleku ve Víchové a na Rezek. Z Rezku jsou upravovány tratě po obou stranách Vlčího hřebene směrem na Dvoračky a do Jablonce nad Jizerou.

I při nedostatku sněhu lze vždy nalézt upravené tratě na Mísečkách nebo na Medvědíně.

 

Kam na sjezdovky?

Skiareál Aldrov: autem na parkoviště u horní stanice lanovky, směr Roudnice nebo na lyžích přímo od chalupy po loukách doleva dolů k dolní stanici. Domů od horní stanice lanovky po silnici nebo po tratích k silnici pod dolní stanicí Vurmovky.

Pro nejmenší jsou u horní stanice lanovky Aldrov 2 minivlíčky s lyžařskou školou. Lehký svah nabízí Vurmovka s kotvou.

Skiareál Rokytnice: autem 9 km přes Rezek a Františkov do Rokytnice. Parkoviště P2, P3 a P4 jsou zdarma, P1 (nejblíže k lanovce) se platí.

Skiareál Mísečky, Špindlerův Mlýn: autem dolů do Vítkovic a potom na parkoviště do Horních Míseček. Vleky jsou přes Medvědím propojeny se skiareálem Špindlerův Mlýn

 

Kam na skialp?

Kotel: přes boudu Hadovka na Rezek, tam přímo přes Preislerův kopec na Vlčí hřeben, odtud prudký sjezd k Huťskému vodopádu, výstup na Lysou horu a Kotel, sjezd do Kotle, výstup na Čihadla, sjezd do Vidlice, výstup na Vlčí hřeben a sjezd na Rezek.

Alternativa: po stopách "O dřevěného Krakonoše"


Varianta: sjezd z hrany Kotelského sedla na zelenou značku, traverz k HS u Dvoraček a odtud sjezd po loukách a lesem až k Vidlici

Hřebenovka: přes Rezek a Vlčí hřeben na Dvoračky, Růženčinu zahrádku na Labskou boudu, dále po hřebenech nebo úbočím přes Martinovku k bývalé Petrově boudě. Odsud sjezd do Špindlu. Medvědínem po černé sjezdovce na vrchol a po turistické značce až na Vrbatovu boudu. Odtud přes Růženčinu zahrádku sjezd z Kotelského sedla na Vidlici a odtud na Rezek.

Alternativa: ze Špindlerovi boudy na Luční boudu, odtud přes Výrovku a Pláně do Špindlu

 

Kam na výlet?

Sněžné jámy: autem na parkoviště Horní Mísečky, odtud pěšky nebo autobusem na Vrbatovu boudu, dále na Labskou boudu a Sněžné jámy. Odtud zpět přes rozcestí U čtyř pánů a Růženčinu zahrádku na Dvoračky. Z Dvoraček přes Vidlici a Vídeňskou skálu do Dolních Míseček a odtud po značce na Horní Mísečky.

Labský důl: autem na parkoviště na Horní Mísečky, vodovodní cestou do Špindlu. Odtud podél Labe k Dívčím lávkám a Labským dolem až na Labskou boudu. Z Labské boudy na Vrbatovu boudu a odtud dolů na Horní Mísečky.

Do Kotle: autem na Horní Mísečky, pěšky přes Medvědín na Vrbatovu boudu nebo lze zkrátit kyvadlovým autobusem z Míseček na Vrbatovu boudu. Odtud přes Růženčinu zahrádku na Dvoračky, dále po zelené přímo přes pod Kotelními jamami na chatu U Kotle a zpět na Mísečky.

Kolem Vlčího hřebene: kolem chaty Hadovka k Červenému kříži, odtud po silnici na Rezek, dále Exkurzní cestou po zelené k Vidlici, na sedlo pod Dvoračkami na Dvoračky. Zpět opět přes sedlo po žluté zpět na Rezek. Z Reku po modré a potom rovně kolem Kobyly do Jestřabí a přes Vurmovku po žluté domů.

 

Kam na kolo?

Kolem Vídeňské skály: po silnici přes Rezek, dále po exkurzní cestě k rozcestí před Vidlicí kolem Vídeňské skály na Dolní Mísečky. Odtud po silnici směrem na Jilemnici a odbočit na Vítkovice. Vhodné i pro děti.

Na Dvoračky: Po silnici do Roudnice a na Rezek, na Rezku doleva směr na Rokytnici a po 1 km odbočit po žluté směr Dvoračky a přes sedlo na Dvoračky. Nazpět v sedle odbočit doleva na Vidlici a na rozcestí pod Vidlicí odbočit dolů do Skelné Hutě. Odtud údolím na Jilemnici a odbočit do Horních Vítkovic. Vhodné pro děti.

Bratrouchov: po silnici na křižovatku do Roudnice, odtud po silnici do Jestřabí a odbočit na cestu západně kolem Kobyly. Po vrstevnici projet kolem Kapličky a křížové cesty postupně až na silnici do Rokytnice. Zde odbočit po zelené na Bratrouchov a po silničce sjet až do Bratrouchova. Odtud přejet kolem křížku do Stromkovic, odtud po žluté zpět do Jestřabí a z Jestřabí do Vítkovic.

Žalý: autem na Horní Mísečky. Odtud přes Janovu Horu a Rovinka na Benecko a vystoupat na Žalý. Stejnou cestou zpět na Rovinka a po úbočí nad Labskou zpět na Mísečky. Dobré občerstvení na Rovinkách a na Žalým. Vhodné pro děti.

 

Kam se proběhnout?

Hřebenové kolečko: po silnici na Rezek, odtud Exkurzní cestou pod Vidlici, kolem Vídeňské skály na Dolní Mísečky, po silnici na Horní Mísečky a Vrbatovu boudu. Odtud přes Růženčinu zahrádku na Dvoračky a západní stranou Vlčího hřebene na Rezek. Z Rezku po silnici zpět (alternativa po modré do Jestřabí). Celkem 30 km, cca převýšení 1100 m.

Malé Kolečko: po silnici směr Rezek, na křižovatce před Rezkem doprava na Roudnici a po silnici zpět do Vítkovic. 7 km, převýšení 300 m.

Velké kolečko: po silnici na Rezek, před Rezkem po modré a na první křižovatce doprava po zpevněné cestě kolem Kobyly až do Jestřabí. 12 km, 350m.

 

Kam na pivo?

Rezek, Jeruzalém

 

Kam na skály?

V Krkonoších je uděleno jen pár výjímek, kde se dá lézt. Cvičná 10 m skalka se 2 borháky leží nedaleko na jihozápadní stráni vrcholku Skalka u Křížlic. Přístup je nejlepší od cesty nad kravínem.

Další vyšší skalní útvar je Emina skála v Labské.

 

Kam, když prší?

Krkonošské muzeum Vrchlabí

Krkonošské muzeum Jilemnice, Lyžařské muzeum Jilemnice

Muzeum zapadlých vlastenců Paseky

Bazén Jilemnice

 

LAST_UPDATED2